INNOWACYJNE TECHNOLOGIE

Wynaleziona przez Nielabę na początku lat 90. żywiczna powłoka lakierowa oraz technika jej aplikacji pozwala mu na innowacyjne rozwiązania, które mogą być wykorzystywane nie tylko w obszarze sztuki, ale również w wielu sektorach przemysłu. Powłoka może być używana w projektowaniu wnętrz pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych, reklamie, a także na jachtach, w samolotach, czy w przestrzeniach zewnętrznych.

 

Sam proces powstawania i rozwoju tego wynalazku rozkłada się na ponad 30 lat pracy. Pomysł wypłynął z konieczności zapewnienia odpowiedniej ochrony obiektom malowanym przez Nielabę techniką aerografu, a następnie zabezpieczenia fotografii wielkoformatowych, które były wykorzystywane w reklamie. Podstawowym problemem stały się impregnaty, które odbarwiały pomalowaną powierzchnię, lub nie odzwierciedlały całkowitego efektu, jaki chciał osiągnąć Nielaba. Koniecznym stało się wówczas stworzenie takiego składu mieszaniny lakierowej, która w najwyższym stopniu spełniłaby wymagania artysty. Nie było to łatwe zadanie, jeśli weźmiemy pod uwagę sztukę, która nie zna kompromisów oraz najwyższą jakość warsztatu Nielaby. 

 

Z upływem czasu Nielaba zaczął stosować swój wynalazek w wielu innych dziedzinach poza sztuką. Był on odpowiedzią na rozmaite problemy związane z przepracowywaniem różnego rodzaju materiałów, aby zabezpieczyć je przed korozją, przenikaniem, pochłanianiem wody i promieniowaniem światła lub uzyskać idealnie gładkie, błyszczące i w pełni odporne na warunki atmosferyczne powierzchnie. Mieszanina Nielaby służy do lakierowania, impregnacji, klejenia, konserwacji i łączenia różnego rodzaju materiałów nośnych. Co więcej, może służyć do plastyfikowania materiałów, które wykorzystywane są w różnych dziedzinach jedynie w wersji utwardzonej np. włókno węglowe, drewno, czy też metale.

 

Uzyskana dzięki autorskiej technice Nielaby możliwość stworzenia absolutnie indywidualnego obiektu w porozumieniu z odbiorcą, to szansa na wykreowanie form przestrzennych o wyjątkowej wartości. Nielaba jest otwarty na przedyskutowanie różnych koncepcji zarówno w odniesieniu do obiektów już istniejących, jak i w zakresie stworzenia nowej formy.


aplikacje tekstyliów

kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się więcejwłókno węglowe

kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej


fornir

kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej


wykańczanie i zabezpieczanie fotografii

kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej


ochrona i konserwacja budynków i obiektów

kliknij na zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej


 

          © Martin Nielaba – All rights reserved

  CONTACT/ KONTAKT

 

 Warsaw, Poland 

  email: info@artformnielaba.com

  (+48) 695 165 621

  (+48) 698 864 463